Glosy,  Poděkování i ne,  Potraviny,  Poživatiny

Ryba smrdí od hlavy

23. prosince 2014 v 5:25 | Mirek |  Kde domov můj

To by ale musela být k sehnání.

Zase už se věci nenakupují, ale shánějí, jako kdysi.

V rodině jíme rybí polévku jen dva, já a zeťák. Mraženou půlku kapra jsme dostali od dcery, takže nám jaksi chyběly ty hlavy a jikry a mlíčí. Manželka se vydala do města, aby je koupila. V Oblouku už ten starý pán asi senilní. Řekl, že hlavy dává jen těm, co kupují kapra. Když mu manželka řekla, že rybu máme, tak byl nepříčetný, že jak si to představuje. Teď prý jedna paní kupovala 2 ryby, tak jí k tomu dal 7 hlav. Je mi jedno, na kýho čerta potřebuje někdo tolik hlav, ale jednu mohl prodat nám, nota bene, když tam chodíme nakupovat třicet let! Ten, kdo chce rybu zabít a vykuchat a hlavu nechce, tak ale zaplacená je. A prodejce ji pak prodá dvakrát.

V Coopu na „lipajdě“ také nepochodila, tak se vydala ještě deset kilometrů do Lipové Lázní. Tam je spoustu let tradiční prodejce, který se zaměřuje a specializuje na prodej ryb. Stávaly tam vždy o vánocích dlouhé fronty a někdy jsme tam museli pěkně vymrznout. Jenže zašlá sláva, polní tráva. Letos také nebyly hlavy a vnitřnosti k mání.

Ještě nedávno jsem vždy býval svědkem toho, že si lidé chodili jen pro ty hlavy a vnitřnosti.

Něco se někde podělalo.

V Kauflandu měli také krásné velké kapry, ale jen půlky, bez hlav a jiker a mlíčí. Že by se po vánocích objevily zmražené balíčky na rybí polévku s oním mlíčím a jikrami. Nebo bude k dostání hotová rybí polévka v konzervě nebo v sáčku.

Nemalá část hlav musela skončit na Václavském a Staroměstském náměstí, kde budou politikové rozdávat 4000 porcí. Asi si tam zajedeme.

***

Potřebovali jsme ještě dovybavit byt policemi-regály-knihovnou přesně daných rozměrů. Na zlatou neděli jsou obchody otevřené, že? Naproti Auto-Hobby nám nějaká slečna nebo mladá paní řekla: „Víte, já jsem tady jen vypůjčená, já se teprve rozhlížím.“ V prodejně se ani nesvítilo, takže jsme se nemohli rozhlédnout ani sami.

U „benzínky “ v České Vsi prodavačka zuřivě vysávala, takže ani nezaregistrovala, že jsme vešli, pozdravili a odešli.

Tak jsme ji objednali přes internet a dneska dojde.

Teď mě napadlo, že jsem se nepodíval, jestli nejsou kapří hlavy, jikry a mlíčí na internetu, že bych si je nechal ještě rychle dovézt PPL-kou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.