Nezařazené

Perníkové chlebíčky

Jak se tvoří kapitál.
Neboli peníze plodí peníze.
Dlužno dodat, že jsme si pochutnali. Nijak zvlášť nejsem fandou těch pufovaných nebo extrudovaných výrobků (obrovský objem z téměř ničeho).  Surovinu tvoří pšeničná mouka, kukuřice, rýže, to vše obsahuje škrob a škrob je polysacharid. Principem je denaturace škrobu, ke které dojde při vysokém tlaku a teplotě. Vzniká tak pověstný „polystyren“. Je to považováno za racionální, zdravou stravu. 
Rýžové chlebíčky o kterých je řeč mají zajímavou kilogramovou cenu. Vždy, když chcete porovnat ceny různých poživatin, tak si je musíme přepočítat na stejný základ, nejlépe na kilogram. 
U tohoto „polystyrenu“ vychází cena za kilogram 354 Kč. Je pravdou, že kdybychom jich koupili kilo, tak by toho bylo půl obýváku a jak dlouho bychom to jedli. Ta cena je skoro srovnatelná s tím co stojí pravá svíčková. A teď už jde jen o to, kolik tvoří výrobní náklady a z toho plynoucí zisk???

Spice, extra jemné rýžové chlebíčky. Perníkové chlebíčky s kakaovou polevou.

 

2 komentáře

 • slunecnyden

  My jsem si dřív kupovali rýžové chlebíčky s polevou, ale nějak jsme se jich přejedli – nebo už si dáváme něco lepšího 🙂 Ta cena by mě teda nenapadla.

  • MirekC

   Svého času jsem „sbíral“ etikety poživatin, uváděl jsem jejich ceny a přepočítával na kilogramy. Mnohdy jsem se nestačil divit.
   Například ZDE

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.