Nezařazené

All inclusive

All inclusive

… to není vhodný dárek pro diabetika.

Je to systém služeb v hotelech a znamená zahrnutí ceny jídla, nápojů a dalších služeb v ceně pokojů. U jednotlivých hotelů se ale liší, a je proto potřeba velmi pozorně číst, co to konkrétně znamená, zvlášť proto, že byly zavedeny další kategorie, jako ultra all inclusive, royal all inclusive a podobně.

My jsme to měli takto:

Breakfast                    07:30 – 10.00 ( Open Buffet )

Snídaně formou bufetu (tzv. švédské stoly). Nic mimořádného, jiného nebo chybějícího, jak bývá u této formy stravování zvykem. My jsme využívali bílou kávu a pomerančový džus, obojí z výdejních automatů. Bylo dále možné si vyrobit čaj nebo kakao. Džus byl nějaký koncentrát, který byl samotný velmi ostrý a sladký, takže se musel ředit aspoň v poměru 1:1. Káva vynikající přesně podle našeho gusta. Samozřejmostí sýry, tvrdý typu Eidam a vynikající čerstvý tvarohový sýr. Vejce 3 minutová a 5 minutová, vaječná amoleta a volská oka. Šunku v našem pojetí smyslu slova jsme neviděli, ale salámy běžně ano, i když zvláštní barvy, takové tmavě červené, jakoby z hovězího masa. V hypermarketech je výběr salámů a uzenin mnohem širší a bohatší. Máslo je samostatná kapitola! Vynikající!!! Bylo vytvarované do tvaru šišky na velkém oválném talíři a ukrajovali jste si podle gusta velkým nožem. Drželo tvar a neroztékalo se ani v těch vedrech. Celou skupinu těch různých müsli a cornflakes nemohu popisovat, protože tomu zbla nerozumím a nejím. Byl v této kategorii bohatý a pestrý výběr zabírající celý jeden velký stůl, tak pětinu z celkové kapacity. Nikdy nechyběl med, Nutella, marmelády, kompoty, zavařeniny a spol. Pečivo je v Turecku samostatná kategorie – jedním slovem excelentní!!!

Late Breakfast                        10:00 – 11:00 ( Open Buffet )

Pak byla ještě pozdní kontinentální snídaně pro notorické dospávače. Na té jsme ale ani jednou nebyli.

Lunch                          12:30 – 14:00 ( Open Buffet )

Oběd převážně teplý, i když množství studených předkrmů, salátů, ovoce a zeleniny nechybělo. Např. těstovinové saláty, zelené fazolové lusky, pečená cuketa, dokonce i bramborový salát v našem pojetí. Co se týče masa, tak většinou kuřecí, kuřecí a zase kuřecí, i když výjimky potvrzovaly pravidlo. Vepřo-knedlo-zelo nebo svíčkovou snad nikdo z Čechů ani nečekal. Vše byly většinou takové směsi – perkelty, nebo zeleninové příkrmy či přílohy. Jednotlivé pokrmy snad jen mohly být označeny nápisy aspoň ve dvou světových jazycích, ale vždy jsme se domluvili, kuchaři byli velmi ochotní a vstřícní. Nic nebránilo vzít si napřed malý talířek a nechat si nandat jen jedno sousto, ochutnat a podle toho si to vzít nebo ne. Později jsme zjistili, že je to ale úplně jedno, protože vše bylo vynikající, precizně vychucené, sice zřejmě dle jejich chuťových zvyklostí, ale nám vyhovující.

Dinner                        19:00 – 21:00 (Open Buffet )

Večeře byla obdobou oběda. Stejně tak vždy hranolky, vařené brambory, rýže nebo kuskus nebo bulgur. A jako u oběda vždy teplá polévka. Meloun byl na stolech vždy, pěkně naporcovaný. Dále jablka, broskve, blumy. Banány nebyly ani jednou, stejně tak pomeranče nebo ananas. První stůl v řadě obložený vždy dezerty – zákusky – moučníky jsme obloukem obcházeli (ještě to tak, že). Jen jednou ze zvědavosti, a to se nám potvrdil předpoklad o obrovské až příšerné sladkosti, zřejmě z důvodů trvanlivosti založené na karamelizaci. Byla tam také téměř přesná kopie našeho Termixu. Zato zmrzlinu nevedli.

Night Soup                  23:00—23:30

Noční polévka. Na té jsme nebyli.

Pool Bar                      10:00 –  23:00

V baru u bazénu měli vynikající pivo, dále vodku s džusem, červené víno s kolou, džin s tonikem, „anýzovku“ Rakii, to jen tak namátkou, co jsme ochutnali.

Lobby Bar                   10:00 – 23:00

Tento bar byl součástí recepce a přilehlých „klubovek“, ale otevřený jsme ho viděli jen pro obsluhující personál v době oběda a večeře jako výdejní stanice pro objednávky od stolů. K obědu a k večeři jste si totiž mohli objednat jakékoliv pití.

Snack Servisi               10:00 –  15:30

V této době fungovalo u bazénu podávání rychlého občerstvení v podobě tzv. „pizza kousků“. Byl tam Monsieur bäckerei, který pekl čerstvou pizzu a krájel ji na výseče. Pak byla přihřívána v takových nerezových „chlebnících“, pod kterými se topilo nějakými lihovými svíčkami – kelímky.

Coffe Break                16:00 – 17:00

Odpolední svačinka – kafíčko, čaj, džusy a sladké a slané drobné pečivo, koláče, perník, briošky, atd.

A’la Carte Restaurant            Wıth Reserwatıon And With Charge

Jednou za pobyt jste mohli na základě objednávky vyměnit bufetovou večeři za večeři v restauraci s obsluhou a výběrem z jídelního lístku. Předem se na recepci nahlásil den a to, jaké si kdo přeje maso. Byly čtyři možnosti: hovězí, kuřecí, ryba nebo jehněčí.

Minibar                                  Extra in the Room

Na pokojích byla taková malá chladnička, které se trochu honosně říká minibar, která byla při příjezdu naplněna pitnou vodou. Její další naplnění již bylo dle uvážení a v režii ubytovaných.

All İnclusive                10:00  — 23:00

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.